Archiwa tagu: Plandeki

Śląskie służby kryzysowe apelują o folie lub plandeki

Śląskie służby kryzysowe apelują do firm, mogących udostępnić duże, wytrzymałe folie lub plandeki, stosowane do przykrywania naczep TIR-ów. Strażacy przykrywają nimi domy, w których trąba powietrzna zerwała dachy.

Według najnowszych danych, w powiatach lublinieckim, częstochowskim i części gliwickiego takich domów jest ponad sto. Foliami i plandekami ratownicy zabezpieczają zniszczone domy przed deszczem i wiatrem.

Firmy, mogące przekazać folie, mogą zgłaszać się do centrum zarządzania kryzysowego w Katowicach, pod numerem telefonu 032 200 21 71, lub bezpośrednio do powiatowych sztabów kryzysowych.

Do powiatu lublinieckiego, gdzie sytuacja jest najgorsza, skierowany został kontener logistyczny, m.in. ze specjalnymi kocami oraz namiotami pneumatycznymi, w których poszkodowani będą mogli spędzić noc. Podobny sprzęt ma wkrótce dotrzeć na Śląsk z o ściennych województw.

W sobotę o 8.00 rano z udziałem wojewody śląskiego, szefów służb ratowniczych i samorządowców z dotkniętych przez żywioł gmin zbierze się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach sztab kryzysowy, który skoordynuje dalsze działania ratownicze i zdecyduje o pomocy dla poszkodowanych.

W dotkniętych trąbą powietrzną powiatach działają sztaby kryzysowe. Tak jest m.in. w Blachowni. Osobom, których domy zostały zniszczone, udostępniono pomieszczenia w szkole. Uruchomiono kuchnię polową. W Blachowni zerwanych jest ponad 40 dachów, także na budynkach instytucji publicznych.

Bilans ofiar i strat

Według informacji policji i straży pożarnej, trąba powietrzna spowodowała w powiecie lublinieckim śmierć dwóch osób. Pierwszą śmiertelną ofiarą żywiołu jest mężczyzna, który poniósł śmierć w miejscowości Kalina. Zginął, gdy na jego domek letniskowy przewróciło się zwalone przez wichurę drzewo. Dwie inne osoby zostały ranne. W tej wsi zniszczeniu uległ co drugi dom.

Natomiast w miejscowości Rusinowice 20-letnia kobieta zginęła przygnieciona elementem stropu domu. Zmarła w szpitalu. Służby ratownicze podawały początkowo, że ofiara miała 15 lub 22 lata. Ostatecznie rzecznik lublinieckiej policji, nadkomisarz Andrzej Jegerczyk, potwierdził, że zmarła to 20-letnia kobieta z Rusinowic. W tej wsi trąba powietrzna zniszczyła ok. 30 domów na jednej ulicy.

W wyniku trąby powietrznej i nawałnic, jakie w piątek wieczorem przeszły nad częścią woj. śląskiego, kilka osób zostało rannych. Strażacy interweniowali już ponad tysiąc razy; od rana liczba interwencji przekroczyła dwa tysiące. Zerwanych dachów jest ponad 100, powalonych drzew – tysiące.

Dotknięte żywiołem są głównie powiaty częstochowski i lubliniecki, a także gliwicki i okolice Pyskowic. Służby ratownicze nie wykluczają, że po podsumowaniu strat liczba zniszczonych budynków (mieszkalnych i gospodarczych) może sięgnąć kilkuset. Także rannych może być więcej.

W Trzepizurach w powiecie częstochowskim żywioł zniszczył stację benzynową – zerwał dach z budynku obsługi i powyrywał dystrybutory. W tej okolicy całkowicie zerwane są jeszcze dwa inne dachy, ok. 30 jest uszkodzonych. Na odcinku ok. 0,5 km drogę tarasują powalone drzewa.

W powiecie częstochowskim dotknięte żywiołem zostały także miejscowości Mykanów, Blachownia, Ligota, Konradów i Antonów. Strażackie interwencje na tym terenie dotyczą przede wszystkim zerwanych dachów i uszkodzonych domów. Na drogach dojazdowych leżą dziesiątki powalonych drzew.

O nas

Rzetelna Firma

Jesteśmy prywatną firmą produkcyjno-handlowo-usługową. 

Istniejemy od 1 maja 2010 roku. Wcześniej od 13-tu lat ściśle byliśmy powiązani z Warszawską firmą specjalizującą się w  produkcji i naprawach plandek.
Dzięki
praktyce zdobyliśmy b. wysoką pozycję na rynku województwa mazowieckiego.

Realizujemy zamówienia
zarówno od klientów indywidualnych jak i firm w zakresie zakupu i/lub montażu plandek
oraz ich napraw , poszyć na namioty, wybrane konstrukcje stalowe typu stelaże na przyczepki. Usługi świadczymy w Warszawie i okolicach.
Kierujemy nasze usługi do każdego klienta, w tym również do koncernów
handlowo – produkcyjnych. W przypadku zakupu towaru i usługi istnieje  możliwość dojazdu
do klienta.
Realizacja zamówień przebiega wedle planów i życzeń klienta, możemy
zaprojektować plandeki m.in do potrzeb. Nasze plandeki wyróżnia wysoka
jakość, a to dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, unowocześnionemu po
przeprowadzce z Warszawy do Słupna.

Przy okazji zapewniamy naszym klientom bezpłatne  informacje i porady przez telefon oraz na łamach strony internetowej.

Oferujemy fachowy montaż plandek oraz obsługę gwarancyjna i pogwarancyjną.

Jesteśmy w stanie zaoferować klientom atrakcyjniejsze ceny, dzięki zmniejszeniu kosztów własnych. W tym celu nastawiliśmy się na sprzedaż poprzez stronę www.plandekijaro.pl i prezentacje materiałów u klienta. Ekspozycja towarów jest w Słupnie k/ Warszawy – szczegóły kontakt.  Można u nas zamówić towar i/lub usługę nie ruszając się z domu. Sprzedajemy produkty wysokiej jakości, większość informacji, zdjęć oraz cennik można znaleźć na stronie – oferta. Na konsultacje i pomiary w domu klienta nasi przedstawiciele przywożą katalogami i próbki wszystkich oferowanych wyrobów.  Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.